בכל בית משותף קיימת התלבטות האם לשלם לחברת ניהול בניינים או לתת לחברי הועד הנבחרים לבצע את העבודה בעצמם. לפניכם חמש סיבות טובות שבגללן כדאי לבחור בחברת ניהול בניינים.

ועד בית או חברת ניהול בניינים? זו תמיד שאלה שעולה. שירותי ניהול בתים משותפים כוללים שירותים כגון ניקיון שוטף, אחזקת הגינה, אחריות על ביצוע טיפולים תקופתיים כגון זיפות ואיטום הגג או ביקורת ציוד מכבי האש, גביית תשלומי מסי ועד הבית מהדיירים כמו גם טיפול בתקלות שונות שמתגלות בבניין ומתן מענה לדיירים. האם עדיף להסתפק בחברי ועד או שלחברת ניהול בניינים יש עדיפות? חמש סיבות טובות לכך שלחברות הניהול יש יתרונות משמעותיים בהמשך.

 

  • אותה עבודה בפחות כסף

חברות ניהול בניינים עובדות מול ספקים רבים ושונים: אינסטלטורים, חשמלאים, קבלנים כללים, מנעולנים ועוד. חברת ניהול בניינים אינה מנהלת בניין אחד אלא בניינים משותפים רבים ולכן ביכולתן להציע לספקים העובדים מולם זרם עבודה קבוע – יתרון ניכר לבעל מקצוע עצמאי שאינו צריך לרדוף אחר העבודה אלא זו מגיעה אליו. יתרון זה בא לידי ביטוי בכך שחברת ניהול בניינים יכולה לבחור אוסף קטן של ספקים שאיתם יש להם ניסיון והם יודעים כי מדובר בעבודה איכותית. בנוסף, בעל המקצוע ישמח להציע מחירים נוחים לחברת ניהול בניינים כיוון שזו יכולה לספק לו עבודה בשפע. עבור הדיירים המשמעות היא של לקבל את אותה העבודה – בפחות כסף.

 

  • פחות זמן מושקע

ניהול בתים משותפים דורש לא מעט משאבי זמן. תהליכי הגבייה, פיקוח על עבודות שוטפות כגון ניקיון וגינון, חיפוש ספקים והשוואת הצעות מחיר, מתן מענה לדיירים נזקקים, הפקדת כספים והנדפקת דו”חות – כל אלו גוזלים זמן רב. בבתים משותפים רבים אין כמעט יום שאינו דורש התייחסות: לעבור לבדוק שהמנקה אכן ניקה את כל הקומות ופינה את פח הזבל בגינה, בדיקה מדי תקופה לוודא כי הדשא נגזם והאם יש צורך בהוספת פרחים עונתיים, סיור יומי לגילוי מפגעים, נורות שרופות וכיוצא בזה. ליווי ופיקוח על נותני שירות שונים גם הוא גוזל זמן רב. חברת ניהול בניינים לוקחת על עצמה את הטיפול בכל אלו וחוסכת זמן יקר מחברי ועד הבית.

 

  • מתן מענה מהיר

לא תמיד אלו חברי ועד הבית שמגלים מפגע כלשהו, ולעיתים קרובות מפגע שכזה מצריך פתרון מהיר ומיידי. אם לדוגמה מעלית נתקעת או התפוצץ צינור מים בגינה – כל אלו דורשים פעולה דחופה. חברי ועד הבית הם לרב אנשים עובדים שאין ביכולתם לתת מענה מיידי לכל צורך מתעורר. חברת ניהול בניינים יכולה לתת מענה שכזה ואף יותר מכך – מאפשרת לדיירים מוקד 24/7 לדיווח על מפגעים מעין אלו.

 

  • ידע מקצועי

מי שלא עסק בניהול בתים משותפים אינו יכול להעריך את כמות הידע המקצועי הנדרש. כל מערכת בבניין דורשת טיפולים תקופתיים או ביקורות ולכל מערכת חוקים וכללים משלה. חברי ועד הבית חסרים את הידע המקצועי המאפשר להם לבקש אסמכה מתאימה מבעלי המקצוע או אפילו לדעת מה בדיוק נדרש ומתי. חברת ניהול בניינים צברה את הידע הזה ברגליים – לאחר טיפול בבתים משותפים רבים.

 

  • ליווי ופיקוח על פרויקטים

ניהול בתים משותפים כולל ביצוע פרויקטים שונים: הוספת מרפסות, שיפוץ מעליות, תמ”א 38  וכדומה – מדובר בעבודה מול קבלנים רבים שיש לפקח עליהם מקרוב – דבר שחברת ניהול בניינים מציעה.

 

חברת ניהול בניינים מציעה את הידע המקצועי, המשאבים וההיצע לניהול בתים משותפים באופן הטוב ביותר, ללא הזנחה ותוך מתן מענה מהיר ואיכותי לדיירים. 

 

מחפשים חברה לניהול נכסים שתעשה לכם חיים קלים? מוזמנים ליצור קשר בטופס או במייל הבא: office@av-bait.co.il