ניהול בתים משותפים – תל אביב אינו דבר פשוט. איך אפשר להוריד את כאב הראש הזה מועד הבית?

ניהול בתים משותפים תל אביב כרוך בלא מעט כאב ראש. מלבד הגבייה שאינה תמיד פשוטה ישנם התחזוקה השוטפת, הניקיון והגינון ותמיד ישנם גם הדברים שצצים שלא תוכננו מראש ודורשים טיפול מיידי. חברי ועד הבית אינם תמיד פנויים לטפל באופן מהיר בכל הנושאים הללו וזה בדיוק המקום אליו נכנסת חברת ניהול בתים משותפים. 

 

חברת ניהול לעומת ועד בית

על פי החוק, כל בניין מחויב לבחור ועד בית אשר יפעל בשם כלל הדיירים וייצג אותם כאשר נדרש. על ועד הבית לטפל בדברים שצצים, לתחזק את אשר דורש תחזוקה, לדאוג לניקיון, לגינון, לביקורות על המערכות הקיימות וכדומה. בבתים רבים קיימת תחלופה גבוהה בין חברי ועד הבית, דבר אשר אינו מאפשר לימוד והכרת הנושאים הדורשים טיפול מקרוב ובעקבות המצב גם טיפול כושל. ועד בית לא מתפקד הוא אחת הסיבות המרכזיות לכך שבתים רבים פונים לחברות ניהול.

 

יתרונות חברת ניהול

לחברת ניהול יש יתרונות רבים: הידע והניסיון שהיא צברה מאפשר לה לדעת מתי ואיך יש לטפל במערכות הבית השונות: כל כמה זמן יש להזמין ביקורת מעליות, מתי כדאי לנקות את מאגר המים של הבניין וכדומה. בנוסף, כיוון שחברת ניהול עוסקת בניהול בתים משותפים תל אביב היא יוצרת במהלך עבודתה קשרים קרובים עם ספקים רבים הנדרשים לביצוע העבודות השוטפות בבניין. הקשרים והבטחת העבודה שחברת ניהול יכולה להציע לספקים מקנה לה יכולת מיקוח מול הספקים וביצוע עבודות בעלות מופחתת. חשמלאי שעובד עם חברת ניהול יכול להיות בטוח כי יקבל הזמנות רבות לעבודה בבתים משותפים רבים, ויכול לכן להציע לחברת הניהול הנחה בביצוע העבודות. 

 

ניהול בתים משותפים – תל אביב והדיירים שבה

אחד מתפקידיה החשובים של חברת הניהול היא נושא הגבייה וטיפול בתלונות הדיירים. עבור ועד הבית המורכב מדיירים ובעלי בתים, נושא הגבייה הוא נושא בעייתי כיוון שהוא עלול לגרום לסכסוכים בין שכנים. כאשר הנושא עובר לטיפול חברת ניהול – חברי ועד הבית נפטרים מכאב הראש הזה. חברת הניהול אחראית לפרסם את סכומי הגבייה, לשלוח תזכורות ולערוך מבצעי גבייה מרוכזים ובמקרים בעייתיים – גם לפעול משפטית כנגד סרבני תשלום.  גם אם הכל הולך כשורה בנושא הגבייה, עדיין יש פעולות שוטפות אותן יש לבצע – הפקדות חודשיות בבנק, הוצאת קבלות ושליחתן, הפקת דו”חות מסודרים לאסיפות הדיירים. את כל הפעולות הללו אשר גוזלות זמן רב מבצעת חברת הניהול בשם חברי הועד.

ניהול בתים משותפים, תל אביב והעירייה

לא מעט פעולות נדרשות מתבצעות מול העירייה. היכרות קרובה עם עיריית תל אביב עוזרת לחברת הניהול לתת את השירות הטוב ביותר: יצירת מימון לחניות אופניים, רישיון כריתה לעץ או טיפול במפגע ריח – הטיפול בכל אלו מתחיל ראשית מול עיריית תל אביב. חברת ניהול עם קשרים והיכרות במקומות הנכונים יכולה לחסוך לבית זמן וכסף רב. 

 

חברת ניהול יכולה להשלים ולעזור לוועד בית קיים בהנגשת ספקים בעלות מופחתת ובביצוע ובקרה על פעולות שוטפות הדורשות ביצוע כגון טיפולים שוטפים, ניקיון וגינון. חברי ועד הבית וכלל הדיירים יכולים ליזום פרויקטים מורכבים יותר לביצוע של שיפוץ לדוגמה, כאשר גם שם חברת ניהול יכולה לעזור הן בהנגשת ספקים  לביצוע והן בפיקוח וליווי הפרויקטים.

 

מחפשים חברה לניהול נכסים שתעשה לכם חיים קלים? מוזמנים ליצור קשר בטופס או במייל הבא: office@av-bait.co.il