""
:

הרבה אפשר לומר על שנת 2023, אבל משעממת היא בהחלט לא הייתה. לכבוד תחילת שנת 2024 הכנו לכם את רשימת השירותים של חברת ניהול שעשויים לשפר את השנה הזו פלאים, ועל הדרך גם לחסוך לכם לא מעט כסף. מתחילים!

 

אם אתם גרים בבניין, אתם בוודאי יודעים שניהולו השבועי הוא משימה לא פשוטה בכלל אשר מצריכה מאמצים ודורשת זמן וידע.   התוצאה המיידית של ניהול לקוי הינו סביבה לא נקיה והזנחה של המרחבים הציבוריים, עם זאת, ההשפעות המיידיות אינן היחידות שצריכות להטריד את הדיירים;  השפעות ארוכות הטווח של הזנחת בניין אשר עשויות לעלות המון כסף ואף לגרום לנזקים בטיחותיים הן המטרידות יותר, וגם אלו שנוטים לשכוח בניהול השוטף.

 

למי מתאים שירותיה של חברת ניהול?

 

שירותי חברות ניהול בתים משותפים החלו ב- 50 השנה האחרונות, עם צמיחתם וגדילתם של בנייני המגורים. עם השנים ניתן לזהות שנוף הבניינים בארץ הפך לגבוה יותר, ובהתאמה הפך ניהולם לקשה יותר. שירותיה של חברת ניהול בתים משותפים מומלצת לכל בניין משותף באשר הוא, אך הכרחית כשמדובר בבניינים רבי קומות, הכוללים מערכות מורכבות ויקרות, כמו גם מספר גדול של דיירים להתנהל מולם.

 

בין אם אתם גרים בבניין קטן המונה כמה עשרות דיירים ובין אם בבניין רב-קומות – אלו השירותים שצפויים להקל עליכם בשנת 2024:

 

ניקיון: אחד הדברים הראשונים שחשים בו בכניסה לבניין משותף הוא רמת ניקיון החללים הציבוריים שבו. כל דייר בבניין משותף יעיד כי בניין נקי, מטופח ומתוחזק כראוי מעלה את רמת החיים של הדיירים בו. כמעט בכל בניין משותף, בין אם מנוהל על-ידי חברת ניהול ובין אם לא, ישנם תשלומים ועד קבועים שבחלקם מיועדים לניקיון הבניין. למרות הגבייה החודשית הקבועה, ישנם לא מעט בניינים משותפים אשר סובלים מרמת ניקיון נמוכה מאוד – החל מלובי הבניין, המעלית, חדר המדרגות והחצר המשותפת. אחד השירותים הבסיסיים והחשובים שחברת ניהול בניינים משותפים מציעה היא אחריות מלאה על ניקיון הבניין, כאשר היתרון של חברת ניהול מקצועית ומנוסה היא נסיונה הרב בבחירת אנשי מקצוע אמינים ומיומנים, ווידוא טיב עבודתם.

 

תקלות: תקלה במערכת החשמל, פיצוץ בצנרת או אינטרקום שלא עובד – תקלות בבניין משותף הן חלק מהחבילה ולעיתים קרובות לא מטופלות כראוי. טיפול לקוי בתקלות גורם לחוסר נוחות בטווח הקצר, אך עשוי לגרום לנזק ממשי לטווח הארוך במשמעויות של פגמים בטיחותיים ונזקים כספיים גדולים. חברת ניהול נכסים אמונה על תיקון תקלות, כמו גם מתן טיפולים שוטפים למערכות הבניין לשם תחזוקו. חשוב לציין בהקשר זה כי בעת התקשרות עם חברת הניהול, רצוי לוודא מה זמן ההגעה לתיקון בתקלות משביתות של החברה. חברות ניהול מקצועיות ומנוסות מגדירות כי תקלות משביתות יטופלו עוד באותו היום, בכדי לשמור על רווחת הדיירים ואיכות חייהם.

 

גביית כספים: סכסוך שכנים הוא מונח מוכר למדי לדיירי בניין משותף, כשאחת מהסיבות העיקריות לכך היא גביית כספים לתשלום ועד בית. למרות שתשלום ועד בית הוא ידוע לכל ונחשב לתשלום בסיסי במרבית הבניינים – הוא כרוך בלא מעט אי נעימויות של גביית תשלום ואף התמודדות עם סרבני תשלום. מצבים כאלו מובילים לעיתים תכופות לסכסוכי שכנים ולפגיעה בתפקודו התקין של הבניין. חברת ניהול בתים משותפים מומלצת במקרים כאלו, שכן היא מתפקדת כועד בית חיצוני ודואגת לצרכי כלל הדיריים, כולל גביית התשלומים.

 

לסיכום, יתרונות רבים ומגוונים לחברת ניהול בתים משותפים – יתרונות שמעלים את איכות החיים, שומרים על שוויו של הנכס  וגם חוסכים כסף רב. הבטיחו ששנת 2024 תהיה שקטה מהקודמת לה, ובדקו עוד היום על חברת ניהול לבניינכם.