השלבים העיקריים בדרך לביצוע תמ"א 38 בבניין שלכם:

גאולה 21

  1. השלב הראשון הוא שלב מקדמי של בדיקות והתייעצות, בעלי המקצוע מטעם היזם, על מנת לבחון את מאפייני הבניין ואת הדרכים בהן ניתן לחזק ולשפץ אותו, בחינת האפשרויות להגדיל את הדירות הקיימות, פיתרונות אפשריים לחניות, מעלית ועוד. בשלב זה נציג של אב בית התחדשות עירונית נפגש עם בעלי הדירות ומסביר מהי תמ"א 38, התהליך והזכויות, ומבקש מהם הסכמה להשיג להם הצעה ספציפית לבניין שלהם ע"י יזם מתאים ולגבש את ההסכמה העקרונית של בעלי הדירות ומתחילים לגבש את התוכנית מוסכמת על נציגות הדיירים, למעשה אב בית פועלת ומבצת את כל "העבודה השחורה" בהנעת הפרוייקט למען בעלי הדירות ללא עלות מצידם.

 

  1. בשלב זה, מבוצעות כל הבדיקות ההנדסיות, כלכליות והתכנוניות ומגבשים תוכנית מפורטת ואת המפרט הטכני לפרויקט, ומוצגת ונבחנת הצעת היזם על ידי בעלי הדירות ונבחר היזם ע"י נציגות הדיירים בשלב זה ההצעה העקרונית תאושר באספת דיירים, ולאחר מכן ימונה עו"ד לייצוג הדיירים בהמשך התהליך.לאחר אישור ההצעה העקרונית תעובד ההצעה להסכם משפטי סופי ומפורט ורק בשלב זה הופך מחייב, הסכם זה יוצג לדיירים , היזם והדיירים יחתמו על ההסכם, נציגי אב בית התחדשות עירונית מלווים ומניעים את כל תהליך ההחתמות ומהווים אוזן קשבת לכל שאלה שתתעורר, מול כל הגורמים המעורבים בפרויקט הן לדיירים ומול היזם.

 

  1. אנשי המקצוע אדריכל, קונסטרוקטור וכו', מגבשים תוכנית מפורטת שתוגש לוועדה המקומית לאחר אישור הדיירים וכעת מחכים בציפייה לאישורה.

 

  1. לבסוף העבודה בפועל, ביצוע הפרויקט, שבסיומו יתקבל הבניין המחוזק והמשודרג עם הדירות החדשות לבעלי הדירות הקיימים והחדשים.

 

לשם הדגשה נציגי אב-בית התחדשות עירונית, מלווים את בעלי הדירות במהלך כל שלבי הפרויקט ומבטיחים את ביצועו המוצלח של הפרויקט, ומבצעים את כל הנדרש על מנת לממש ולהבטיח את מלוא זכויות הדיירים בתהליך וקבלת נכס משודרג בסיומו.

כל השלבים ולמעשה כל הפרוייקט הוא ללא עלות לבעלי הדירות דמרוויחים בסוף התהליך בניין מחודש ומשודרג מבחינת המתקנים שבו אם זה מעלית ו/או ממ"דים, עמיד בפני רעידות אדמה, בטיחותי ואסתטי יותר, עם דירה גדולה יותר בעלת ערך גבוה יותר, וכל זאת ללא מאמץ הנחסך לדיירים ע"י אב בי בתחדשות עירונית הפועלת בשמם ולמענם ובאמצעות כל הכלים והניסיון העומד לרשותה, בכדי להביא לביצוע הפרוייקט תוך מימוש זכויותיהם בצורה המיטבית.