1

  • כל פרויקט תלוי ומתחיל בהסכמת דיירי הבית המשותף זהו המכשול והמפתח העיקרי בהצלחת פרויקט של התחדשות עירונית. קבלת הסכמת דיירי הבית המשותף היא עניין מסובך המצריך סבלנות, כולנו מודעים לבעיות הרבות שמעוררות בין בעלי הדירות ולעתים אף אינן ניתנות לגישור וע"י כך מכשילות ביצוע פרויקט, הדייר הסרבן, או הסחטן הם ביטויים נמוכרים לכולנו, אב בית התחדשות עירונית, בעזרת ניסיונה הרב בעבודה מול דיירים ובעלי דירות ובאמצעות הכלים העומדים לרשותה פועלת להשגת הסכמה מירבית לביצוע פרויקט, תוך שימוש גם באמצעים משפטיים ובתקדימים האחרונים בנושא, המטים את הכף לטובת ביצוע הפרויקטים גם ללא הסכמה של 100% מבעלי הדירות. למרות זאת ישנם יזמים רבים אשר לא מקדמים פרויקטים ללא הסכמה גורפת, כאשר הסיבה לכך מתבססת על כך שדיירים סרבנים עלולים לגרום קשיים רבים –אב בית התחדשו עירונית היא פתרון מצויין לפתרון בעיות מסוג זה.
  • חסמים יזמיים/כלכליים:
    מירב האפשרויות להתחדשות עירונית הנם עסקת בין יזם לבעלי דירות בו היזם מקבל זכויות בניה ובתמורה מחזק את הבניין, מוסיף מעלית משפץ מבפנים ומבחוץ, ומבצע של שדרוגים ספציפיים אחרים לכל בניין ובניין, מה שמניע את הפרויקט הוא הכדאיות הכלכלית ליזם ישנם מקרים לא מעטים בהם נפגעת הכלכליות מסיבות שונות, אנו ב"אב-בית" התחדשות עירונית יודעים למצוא פתרונות יצירתיים בהתאם לאופי ומיקום הבניין תוך שילוב הרשויות ועידודם להנעת הפרויקט.
  • עבודה מול הרשיות וריבוי הבירוקרטיה: בעלי הדירות צריכים להתמודד ולעבוד מול הרשיות הדבר כרוך בבירוקרטיה לא מעטה, הרשויות עצמן חסרות ניסיון בהתמודדות עם הפרויקטים כל זה מכביד ומכשיל פרויקטים רבים, לדוגמה על הוועדה המקומית לוודא שתוספות הבנייה מתאימות תוכנית בניין העיר המקומית ולוודא שפיתרון החיזוק המוצע אכן עומד בתקן חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, גם לבעית הרשויות אב בת החדשות עירונית היא הפתרון, לנו הידע הניסיון ואנשי המקצוע המומחים בתחום כך שהעבודה מול הרשויות נעשית בצורה מקצועית ומכוונת וכך נחסך זמן רב ובסופו של דבר זה מה שמביא פרויקט לידי ביצוע .
  • מיסוי: רשות המסים בשיתוף עם הגופים התכנוניים הגיעו למסקנה שעל מנת לקדם ולממש את תמ"א 38 בקנה מידה ארצי יש לחוקק חוקים אשר ישפיעו באופן מקל על מיסוי עסקאות תמ"א 38 הן כלפי בעלי הדירות והן ליזמים. בתחילת דרכה של התמ"א כלל לא הוצעו הקלות מס משמעותיות בעסקאות שכאלה ולכן לא התבצעו כמעט עסקאות, שינויי החקיקה אשר הכילו הקלות מס רבות שפורסמו לא מכבר והעניקו פטור גורף לדיירים בכל הקשור לחבויות אפשריות למס הכנסה כך שהרווח כביכול מהעסקה אינו מהווה הכנסה מעסק, פטור ממס שבח, מכירה, והפחתה מהיטל השבחה.
  • פרויקט התחדשות עירונית הוא דבר מורכב וישנם בעיות שעלולות למנוע את התממשות הפרויקט, התושבה למרבית הבעיות הללו היא אב בית התחדשות עירונית הפועלת למען בעלי הדירות וללא עלות מצידם, בכדי להתגבר על המכשולים אשר עומדים בדרכם בדרך לבניין חזק ומשודרג, כיום ישנה תנופה והבנה כי מדובר על אינטרס כולל של כל הגורמים המעורבים בפרויקט שכזה, בעלי דירות, יזמים והרשויות, ואב בית היא הגורם המקשר בין שלל הגורמים תוך מימוש זכויות בעלי הדירות בצורה המיטבית .